Ponožky nejen na zakázku


Vyrobíme pro vaši firmu, značku, obchodní řetězec ... ponožky na zakázku.
Netradiční cesta propagace, originální způsob prezentace, nevšední dárek pro vaše obchodní partnery a zaměstnance.
IVEX Company s.r.o. (Dříve IVEX Blučina v.o.s.), český výrobce ponožek s třicetiletou historií.
Kvalitní český výrobek, zajímavá marže, výroba již od desítek párů.


_ NABÍZÍME

Česká zakázková výroba ponožek

Ponožky s vaším designem, logem, v barvách firmy ...
Na výběr z různých modelů, materiálů, balení ...


Vyrábíme celou řadu výškových variant, od slip-on (do balerín, mokasín ...), přes zvýšené, až po nadkolenky. Různé materiály a poměry polyamidu, polypropylenu, elastanu, bavlny, vlny, atd. Nabízíme i ponožky obsahující modifikované antibakteriální aditiva na bázi biogenních iontů stříbra Ag+, popřípadě merino, bambusové vlákno, atp. Rádi vám doporučíme ideální kombinace pro různá užití.

Ponožky nemusí jen vypadat zajímavě, mohu být i funkční, kompresní, bez lemu, atd. Od dětských velikostí až po XL. Stačí nás kontaktovat.

_ IVEX

Více jak 30 let na trhu a stále jdeme s dobou.

Mění se trendy, poptávky, i cílové skupiny. Co zůstává, jsou technologie, z části materiály a především přístup.

_ RODINNÝ PODNIK

Na tom co děláme nám záleží


O chod firmy se staráme my, Lucie a Robert. Jsme manželé od roku 2012, máme tři děti a firma je naše čtvrté. Výrobu jsme převzali od původních zakladatelů Ivanových a Bartlových (odtud pochází název IVEX).

Co děláme nás baví a vidíme v tom smysl i hodnoty. Vždy jsme chtěli něco vyrábět, inovovat a nabízet. Věříme, že s tím co pro vás vyrobíme budete spokojeni, že se k nám vrátíte a že nás třeba doporučíte. Neváhejte u nás poptat nabídku.


Lucie a Robert »

Jsme tu pro vás
+420 702 188 135
obchod@ivexcompany.cz

Ponožky na zakázku mohou mít celou řadu podob, velikostí, složení, balení ... Design ponožek se přizpůsobí vzhledu firmy, sportovnímu klubu, zájmovému spolku, obchodnímu řetězci, atp. Možnosti jsou téměř neomezené a lze tak uspokojit prakticky jakoukoliv poptávku. Můžete mít ponožky se zdravotním motivem pro lékárny, sportovní vzhled pro kluby, reklamní ponožky s logem firmy, atd. Ponožky na zakázku jsou zajímavé i po stránce finanční.

Kotníkové ponožky jsou vhodné jak pro ženy, tak i pro muže. Nejvhodnější jsou při sportu, nebo v létě do teplého počasí. Nejen, že vám v nich nebude horko, ale i vzhledově vypadají v letních botách mnohem lépe než klasické ponožky do poloviny lýtek. Kotníkové ponožky se často nosí spolu s kraťasy, sukní, apod.. Kotníkové ponožky jsou v současnosti trendem a velmi často se nosí i v chladnějším období. Nosit se tedy dají prakticky kdykoliv a kamkoliv.

Nízké ponožky jsou něco mezi kotníkovými a klasickými vysokými ponožkami. Jejich výška je těsně nad kotník, díky čemuž jsou tak akorát, aby moc netrčeli z bot a zároveň nohy i trochu zahřály. Jejich výhodou je to, že na noze drží o něco lépe, než ponožky kotníkové a o něco lépe chrání před vznikem puchýřů. Jsou velmi praktické a pohodlné, díky čemuž se často využívají při sportu, nebo do sportovní obuvi. Jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy a děti.

Vysoké ponožky jsou o něco vyšší než klasické (kterým se zde v popisu nevěnujeme) a sahají obvykle do necelé poloviny lýtek, díky čemuž jsou vhodné pro zimní období, kdy přispívají k udržení tepla. Lze je využít i na venkovní sporty, protože díky své výšce nejen že zahřívají, ale také do jisté míry chrání. Jeden čas byly vysoké ponožky nejčastěji nošeným typem. Vhodné jsou samozřejmě pro obě pohlaví, nicméně nejčastěji je využívají muži k oblekům a ke kalhotám obecně.

Podkolenky byli typicky ženským typem ponožek, dnes jsou využívány i muži a to především při sportu a v kompresní variantě. Jsou vysoké akorát pod kolena a nejčastěji se nosí v zimě, protože dokáží skvěle zahřát. Pokud se barevně správně zkombinují, mohou vypadat velmi dobře k sukni či šatům. Podkolenky se dnes již nenosí tak často jako kdysi, přesto je mnoho žen i dívek stále zbožňuje. Dodávají totiž jejich vzhledu jistou dávku ženské elegance.

Nadkolenky jsou doménou žen. Od podkolenek je dělí cca + 10 - 15cm. Jak z názvu vyplývá, sahají nad kolena. Díky tomu dokážou opravdu dobře zahřát a také chránit nohy. Podobně jako podkolenky mohou být ve správné kombinaci barev velmi elegantní k sukni, šatům, nebo do kraťas. Podkolenky se poměrně často využívají i při sportu a to nejen ženami. Vrábí se hlavně ve variantách z vlny, bavlny a pro sportovní využití s kompresním vláknem.

Štulpny, někdy také štrupny, jsou druhem sportovních ponožek, které nosí nejčastěji fotbalisté, využít je však mohou i hokejisté a další sportovci. Obvykle jsou vysoké cca nad polovinu lýtek, mohou však sahat až pod kolena. Pomáhají v udržení chráničů holení na jejich místě a navíc se neshrnují. Samozřejmě také nohy do jisté míry chrání před drobnějšími zraněními. Využívají se jak na tréninku tak při zápasech. Slaďte štulpny s dresy a máte vyhráno.

Tyto ponožky byly typicky ženské a nosily se nejčastěji do balerín a lodiček, ve kterých jsou naprosto neviditelné. Do letní obuvi jsou velice praktické a tak je začali využívat i muži, kteří nosí mokasíny. Pevně obepnou prsty a patu tak, aby držely a zabraňují vzniku puchýřů. Jsou velmi lehké a tenké. Nekvalitní slip-on ponožky nedrží tak, jak mají, často se vyvlékají z paty a je pak třeba je neustále upravovat. Při pořizování slip-on ponožek proto vybírejte ověřené prodejce / výrobce a volte správnou velikost.

Bavlněné ponožky jsou velmi jemné, hebké a příjemné na dotek. S ponožkami ze 100% bavlny se však setkáte jen zřídka, jelikož z dlouhodobého hlediska neudrží tvar a tak je jejich životnost nižší, než bavlna s příměsí například elastanu. Bavlna se často kombinuje s umělými vlákny, jako je např. polyamid, díky čemuž se jejich životnost prodlouží.

Vlna má výborné izolační vlastnosti. Skvěle absorbuje vlhkost a udržuje teplo dokonce i při navlhnutí, díky čemuž zůstanou nohy v teple i v horších podmínkách. Kvůli pomalému odpařování vlhka je často doplňována dalšími materiály, které odvádění vlhkosti urychlí. Ponožky jsou z pohledu funkčních vlastností, vhodné do chladnějších podmínek.

Bambusové ponožky jsou delší dobu hitem. A není divu, bambusové vlákno kombinuje hned několik výhod. Např. antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti. Ponožky z bambusu jsou pevné a dobře odvádějí vlhkost. Minimalizují tak možnost vzniku zápachu. Díky antibakteriálním schopnostem bambus pomáhá předcházet vzniku kožních onemocnění.

Merino je vlna získávaná ze speciálně vyšlechtěných stejnojmenných ovcí. Tato vlna je velmi jemná a prodyšná, což umožňuje kůži dýchat. Merino dobře odvádí vlhkost a také má výborné izolační schopnosti, díky čemuž příjemně hřeje. Veškerou vlhkost odvede velmi rychle, takže nohy nejsou vystaveny vlhkosti. Podobně jako bambus má i merino antibakteriální účinky.

Barevná škála vláken ze kterých se ponožky vyrábí, je velice pestrá. Vhodné kombinace jsou v závislosti k užití, k barvám loga, klubu, tématu, atd. Počet barev na jedné ponožce, je omezen na počtem jehel na pletacím stroji. Nezapomeňte myslet i na to, že ponožky by se měly také k něčemu nosit, proto jsou ideální barvy takové, které budou ladit s předpokládaným outfitem.

Kromě barevných variant, lze vyplétat i různé vzory (kromě plochy na špičce a patě). Kromě loga, mohou být na ponožkách vzory a obrázky, například tematicky zaměřené na svátky (valentýn, velikonoce, vánoce ...), na určitou skupinu zájmů (myslivci, auto-moto, vaření ...), sportovní kluby (golf, šachy, fotbal ...). Vzory se mohou chovat různě v závislosti na použitém materiálu.

Už jsme si řekli, že barvy jsou téměř bez omezení, stejně tak vzory. Další volbou která rozhoduje o výsledné ponožce, je užití. Dle oblasti pro kterou budete chtít ponožky používat/nosit, je dobré zvolit vhodné materiály. Například pro myslivce bude skvělá volba ponožek s merinem, pro sportovce s kompresním vláknem, pro firmu klasické bavlněné s příměsí, atp.

Poradíme, vymyslíme, navrhneme ... Ponožky na zakázku můžete mít v krátké době, bez starostí a s minimem invence. Poradíme s ideální kombinací materiálů s ohledem k použití, doporučíme vhodné velikosti, navrhneme design i balení. Na základě několika otázek vše připravíme a pošleme k revizi. Děláme to už téměř třicet let, stačí když nás kontaktujete.